Erkės - iššūkiai

Erkės kelia didelį pavojų šunų sveikatai ir yra rimtos problemos šeimininkams. Kontrolė, prevencija ir tinkamos priemonės padeda išvengti ligų ir komplikacijų. Periodinis šuns tikrinimas ir tinkama erkių pašalinimo technika yra svarbūs saugumui.

Erika

11/28/20232 min skaitymo

Erkės - nuolatinis iššūkis, su kuriuo susiduria šunų savininkai. Jos gali būti nemalonios ir labai pavojingos jūsų augintiniams. Įsisiurbusi erkė gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Tai galima pastebėti iš šuniuko elgesio apetito praradimo ar gyvūno energijos trūkumo.

Erkės tai maži parazitai, kurie gali sukelti:

 • didelį diskomfortą

 • niežulį

 • kandžiojimą

 • temperatūrą

 • ligų pernešimą

Kaip tinkamai pašalinti erkę?

Dažnai šeimininkai nežino, kaip tinkamai pašalinti erkę iš augintinio, tačiau gali būti atvejų, kai susiduriama su šiuo parazitu pirmą kartą. Jeigu neturite patirties, kaip tinkamai pašalinti erkę, galite pasikonsultuoti su gyvūnų kirpykla ar veterinarija ir paprašyti pagalbos ištraukiant erkę iš jūsų augintinio.

Svarbiausia, jei nusprendėte patys ištraukti erkę, reikėtų žinoti, kad negalima jos traukti, reikia su tinkamu erkiu pincetu, užkabinti erkę prie pat odos ją sukti ir tik tada traukti. Jei tik trauksite, gali nutikti taip, kad nepašalinste pilnai ir liks erkės galva įsisiurbusi.

Patikrinkite, ar yra galvos likučių šuniuko odos paviršiuje. Nieko nelaukdami, būtinai pašalinkite likusią erkės dalį. Ištraukus dezinfekuokite pažeistą šuns kūno vietą, o pačią erkę sunaikinkite.

Keletas patarimų, kaip apsaugoti augintinį nuo erkių

Po kiekvieno pasivaikščiojimo šiltuoju sezonu, svarbu apžiūrėti augintini, ar nera kur nors pasislėpusios ar įsisiurbusios erkės. Nepamirškite, kad jos gali būti labai, labai mažos ir gali būti sudėtinga jas pastebėti apžiūrint pirmą kartą, tad vertėtų po kelių miničių patikrinti dar kartą augintinį.

Naudokite priemones nuo erkių - pasirinkite tinkamą variantą jūsų augintiniui, lašiukus, specialius antkaklius nuo erkių ar tabletes. Nepamirškite pasikonsultuoti su veterinaru, dėl priemonių nuo erkiu, jie jums patars, kokia priemone yra tinkamiausia jūsų augintiniui.

Tik erkės ištraukimas iš jūsų augintinio neapsaugo nuo ligos, tam yra specialios priemonės, kurios užkirs kelia sukelti ligą.

Yra keletas vietų, kuriuose dažniausiai galima aptikti erkes:

 • aplink akis ir ant snukučio

 • aplink ausis ir ant jų

 • aplink kaklą

 • tarp priekinių kojų

 • tarp galinių kojų

 • aplink uodegą

Išvada

Rūpinimasis augintiniu ir periodinis šuniuko tikrinimas nuo erkių yra svarbi sveikatos priežiūros dalis. Reguliariai tikrinant augintinį po lauko pasivaikščiojimo ar gamtoje buvimo, galima laiku pastebėti ir pašalinti erkes, taip išvengiant rimtų sveikatos problemų. Atidus rūpinimasis šuniu ir erkių kontrolė prisideda prie jūsų augintinio savijautos, bei užtikrina ilgalaikį gyvenimą.