Jorkšyro terjero kirpimas

Jorkšyro terjerų išskirtinė išvaizda ir kailio savybės yra svarbios šios veislės priežiūroje. Jorkšyro terjerai reikalauja reguliaraus kailio šukavimo ir tinkamos kirpimo priežiūros. Šios veislės šuniukams reikia periodinio lankymosi kirpykloje, naudojant specialius produktus kailiui prižiūrėti.

Erika

11/29/20232 min skaitymo

Jorkšyro terjerai – tai išskirtinės išvaizdos šunys, o jų kirpimas yra svarbi priežiūros dalis. Ši veislė reikalauja kasdienio kailio šukavimo. Dažniausiai jų šilkinis, blizgus kailis būna tiesus, kartais banguotas. Norint išlaikyti sveiką ir gražų kailį, rekomenduojama reguliariai lankyti kirpyklą, kur jis būtų tinkamai prižiūrimas. Jorkšyro terjerams būtinas ne tik šampūnas, bet ir kondicionierius, palengvinantis šukavimą. Dar vienas svarbus akcentas - kasytes rišimas ne tik suteikia grožio, bet ir palenvina šuniukui matymą, bei nelenda plaukučiai į akis. Tačiau, dauguma žmoniu juos kerpa trumpai, kad būtų lengvesnė kailio priežiūra.

Parodinis kirpimas - pagal šios veislės parodų standartus, dažniausiai būna palikti ilgi plaukai, ant nugaros, kojų ir snukučio. Toks kirpimas reikalauja labai daug priežiūros, norint dalyvauti parodose.

Paprastas kirpimas - toks kirpimas, kai visas kūnelis ir kojytes būna nukirptos vieno ilgio, dažniausiai šiame kirpime lieka apvali galvyte ir ilga uodega. Šis kirpimas nereikalauja didelės pirežiūros namuose.

Kosmetinis kirpimas - tai toks kirpimas, kai ant kūno lieka toks pat ilgis koks yra, viskas yra iššukuojama ir padailinama, sutvarkomos pėdutės, nagai, higiena ir padailinamas snukutis.

Keletas kirpimo stilių kurie dažniausiai naudojami jorkšyro terjėrams

Sportinis kirpimas - vienas populiaresnių kirpimų, kuris yra patogus ir lenvai prižiūrimas. Šiam kirpimui būdinga, kai visas kūnas yra nukerpamas trumpai, ant kojų paliekami ilgesni plaukai, formuojamas apvalus ir trumpas snukutis bei ilgesnė uodega.

Meškiuko kirpimas - šiame kirpimes yra daugiau variantų, kaip gali būti nukirptas kūnelis ir kojytes:

  • pirmas vriantas - trumpai nukirptas kūnelis ir ilgesni plaukai palikti ant kojų

  • antras variantas - labai trumpai nukirptas kūnelis ir kojytės

  • trečias variantas - tiek kūnelis tiek kojytes nukirptos vienodo ilgio

Visiem šiems variantams, kerpamas ,,meškučio" snukutis, tai reiškia nėra nuskusti ausyčių galiukai.