Kaip žinoti, kada laikas augintiniui į kirpyklą?

Vizitas į kirpyklą ne tik malonus, bet ir svarbus jūsų augintinio sveikatai bei išvaizdai. Profesionalūs kirpėjai prižiūri kailį, valo ausis, akis, kerpa nagus ir informuoja apie sveikatos problemas. Namuose galite prižiūrėti kailį, bet profesionali pagalba garantuoja tvarkingą rezultatą ir dėmesį į smulkmenas.

Erika

11/28/20233 min skaitymo

Vizitas į kirpyklą - ne tik jums malonus, bet ir jūsų augintiniams. Kailio ekspertai ne tik prižiūri, iššukuoja ir apkerpa jūsų augintinio kailį, bet ir įvertina jo odos ir plauko būklę, valo ausis, akis, kerpa nagus, nuskuta plaukelius nuo pėdučių, bei informuoja šeimininkus apie esamas alergijas, žaizdas. Dažniausiai šeimininkai, net nepastebi per augintinio kailį, kad jis turi kokių tai odos probemų, todėl kirpyklose, kirpėjos pastebi ir praneša, nes šuniukas yra nuodugniai tvarkomas.

Veislės, kurios reikalauja dažnesnės priežiūros

Dažnai nutinka, kad šeimininkai į kirpyklą atveda savo šuniukus 1-2 kartus per metus ir nori, kad iš jų kailio padarytų elegantišką bei gražų kirpimą, tačiau tai tinkama ne visiems šunų veislėms. Kartais, sunku išpildyti kliento norus, nes šuniuko kailis, būna per daug susivėles ir dažniausiai, tai būna pats papraščiausias - trumpas kirpimas, kad ataugtų gražus ir tvarkingas kailiukas su kurio vėliau galima formuoti norimą kirpimą.

Pagrindinės veislės, kurioms dažniau reikėtų lankytis kirpyklose:

 • Toy pudeliai

 • Grabanotieji bišonai

 • Jorkšyro terjerai

 • Ši cu

 • Cvergšnauceriai

Bei kitos panašios veislės, kurių kailis jei yra nešukuojamas dažnai linkęs susivelti. Tokio tipo plauko šuniukams rekomenduojama lankytis kirpykloje kas 2 mėnesius. Be to, svarbu pabrėžti, kad visuomet galite vesti savo šuniuką į kirpyklą kas mėnesį, tai palengvins jums kailio priežiūrą namuose.

Keletas patarimų, kaip prižiūrėti kailį namuose

 • Namų sąlygomis taip pat galite prižiūrėti šuniuko kailį, tačiau galite nepakankamai efektyviai iššukuoti plaukus arba nepilnai juos išdžiovinti po maudymo. Profesionalūs kirpėjai žino, kaip tinkamai tai atlikti, kad šuniukas neatrodytų susivėlęs ir visuomet būtų tvarkingas bei gražus.

 • Svarbu paminėti, kad atliekant šias procedūras namuose, šuniukas gali būtį mažiau kantrus. Galite nuo mažų dienų, pradėti šukuoti, maudyti ir pratinti prie džiovinnimo, kad jam nebūtų svetimos procedūros, kai pradės lankyti kirpykla.

 • Tačiau, namuose turėtumete vengti per ilgų procedūrų, nes galite įbauginti šuniuką jei truks igai ir per prievarta. Kai atliemamos šios šukavimo pamokos namuose, šuniukui atkeliavus į kirpyklą pirmą kartą, jam gali būtį mažiau baisios, nes jau kažkas panašaus buvo atlikta.

 • Jeigu norite pripratinti prie šių procedūrų, rekomenduojama tai atlikti kas diena po 10-15 minučių šukavimo, o fenu džiovinti tik tada kai išmaudėte savo augintinį.

Didelių veislių, kailio priežiūra

Reikia nepamiršti ir didelių veislių augintinius, jie taip pat turi įlgą kailį, kuris reikalauja priežiūros. Juos irgi reikia šukuoti ir maudyti, tačiau, namuose šios procedūros bus visiškai kitokios o laiko atžvilgiu, galite praleisti visą dieną, bet ne gyvūnų kirpykloje. Taip pat feno naudojimas džiovinimui gali būti sudėtingas ir ilgai trunkantis procesas, reikalaujantis didelių pastangų, siekiant ilgam dėmesio išlaikymo augintiniui.

Pagrindinės didelės veislės, kurios reikalauja daugiau priežiūros:

 • Ilgaplaukis kolis

 • Samojedas

 • Amerikiečių akita

 • Auksaspalvis retriveris

Taip pat atsiminkite, kad ir trumpą kailį turintys šunys reikalauja, kailo šukavimo, kad iššukuoti krentančius plaukus. Tai galite atlikti ir namuose, tačiau, kad būtų tinkamai pašalinimas krentantis, negyvas plaukas, galite užsirašyti į spa procedūras, kurios metu profesonalai iššukuos kuo daugiau negyvo plauko, taip padėdami jums sumažinti dielį kiekį plaukų namuose.

Išvada

Augintinio kailio priežiūra yra svarbi dėl daugelio priežasčių. Pirmiausia, tinkama kailio priežiūra padeda išlaikyti gyvūno gražų ir sveiką kailį. Tvarkingas ir prižiūrėtas kailis apsaugo nuo įvairių odos ligų, bei padeda išvengti niežėjimo, kuris gali sukelti diskomfortą ar net skausmą gyvūnui. Be to, reguliarios kailio priežiūros procedūros, tokių kaip šukuvimas ar maudymas, padeda sumažinti kailio slinkimą. Tinkamai ir reguliariai prižiūrimas, kailis ne tik pagerina šuniuko išvaizda, bet ir sumažina sveikatos problemas.