Kodėl šuo kasosi po kirpimo?

Priežąstys, kodėl šuo kasosi po kirpimo praėjus kelioms valandoms. Ką daryti, ir kaip išvegti šios problemos, kaip padėti savo augintiniui kuris kasosi

Erika

2/14/20243 min skaitymo

Daugelis šeimininkų nerimauja, kai sugrįžta iš kirpyklos su savo augintiniu, nes po kelių valandų ar dienų šuo pradeda keistai elgtis. Kai kurie šunys linkę trinti, kasytis, kojas, šonus ar kitas kūno vietas, kurios buvo kirpamos. Dažniausiai jie tai daro ant kilimų, sofos ar kitų panašių paviršių, kurie yra šiek tiek šiurkštesni. Nors šis elgesys paprastai nekelia grėsmės, dauguma šeimininkų nežino priežasties, ką tai reiškia ir ar reikia imtis kažkokių veiksmų. Šiame straipsnyje aptarsime kelias priežastis, kodėl šuo taip elgiasi po kirpyklos ir kaip galite tai išvengti. Tačiau pagrindinė priežastis, kodėl šuo taip elgiasi, yra dėl to, kad jis jaučia niežėjimą po kirpimo.

Priežastys, dėl kuriu šuo kasosi po kirpimo

Kai šunys kerpami trumpai, kartais jų plaukai gali būti nuskirpti arti odos. Tai dažnai būna dėl labai susivėlusiu plaukų, kurio negalima iššukuoti ar kitais įprastais kirpimo būdais. Todėl dažniausiai, geriausias variantas yra nukirpti šuniuką trumpai. Siekiant suteikti natūralią šukuosenos vaizdą likusiai šuns kailio daliai, paprastai naudojant žirkles, būtina nuskusti per daug susivėlusią dalį kirpimo mašinelę. Jei įmanoma nenunerpant trumpai viso kūno, tačiau, būna atvėju, kai reikia visus plaukus nuskusti net ir nuo snukučio ir uodegos.

Priklausomai nuo susivėlimo laipsnio, daugelis kirpėjų pageidauja pašalinti labai susivėlusį plauką, o ne bandyti jį iššukavoti rankiniu būdu. Rankinis iššukavimas gali būti labai skausmingas ir netgi kankinantis šunį, be to, užtrukti nemažai laiko. Todėl kaip tinkamai sutvarkyti susivėlusi kailį, geriausia nuvesti šuniuką pas profesionalų kirpėją, kuris sutvarkys susivėlusį kailį. Tačiau šis metodas nėra be šalutinių poveikių ar pasekmių, įskaitant odos niežėjimą po kirpimo.

Ką svarbu žinoti, kai susivėlęs šuo kerpamas trumpai - Kadangi šuns kailis yra labai stipriai susivėlęs ir arti odos, gali būti, kad kirpimo metu gali pasitaikyti odos įbrėžimai, dirginimas ir net jūsų augintinio niežėjimas po kirpimo pabaigos.

Niežėjimo priežastys

Odos niežėjimo priežastys po kirpimo (ypač po susivėlusio plauko šalinimo ar nukirpimo) yra maždaug tos pačios kaip ir žmonėms, patiriantiems pakartotinį ar artimą skutimąsi veido ar kitų plaukų. Skutimosi nudegimai, šiurkštūs plaukai sukeliantys trintį ir bendras dirginimas yra gana įprasti. Kai niežėjimas ar straipsnyje aprašytas elgesys pasireiškia netrukus po kirpimo sesijos, kurios metu buvo kirpti ar nukirpti plaukai, tai yra labiausiai tikėtina priežastis. Augintinių savininkai neturėtų skubėti daryti išvadų apie blusas, erkutes ar kitas odos būkles ar parazitus, jei tai įvyko per kelias valandas iki kelių dienų po kirpimo įvykio.

Ką galite padaryti savo šuniui, kai jam niežti po kirpimo

Dažnesnis jūsų šuns kirpimas padės išvengti sunkių susivėlimų atsiradimo ir sumažins trumpo kirpimo poreikį kirpykloje. Užtikrinant, kad šukuosite savo augintinio plaukus tinkama priemone (šukomis ar šepečiu), ir sėkmingai pasieksite visus kailio sluoksnius, tai labai padės išvengti susivėlimų. Rekomenduojama bent du kartus per savaitę kruopščiai šukuoti šunis su pūkuotu kailiu. Išvengiant susivėlimų, jūs išvengsite ar sumažinsite trumpo kirpimo ir taip sumažinsite odos dirginimo atsiradimą jūsų keturkojui draugui.

Taip taip pat galite padaryti namuose, naudodami medicininį šampūną arba medicininį priešniežulinį purškalą šunims, kurie abu lengvai prieinami gyvūnų prekių parduotuvėse ir internete. Taip pat yra keletas natūralių priemonių, kurias galite išbandyti norėdami palengvinti niežėjimą – nors kai kurios iš jų labiau skirtos alerginėms reakcijoms nei tokioms rankinio odos dirginimo ir niežėjimo po kirpimo atvejams, apie kuriuos kalbėjome šiame straipsnyje.