Patarimai, kaip prižiūrėti šunų ir kačių kailį namuose

Šunų ir kačių priežiūra namuose. Kaip tinkamai šukuoti, maudyti ir prižiūrėti guvūno kailį namuose. Ko nedaryti per daug, kad nesugadintumete savo augintinio kailio bei nepažeistumėte jo odos

Diana

1/29/20243 min skaitymo

Šunys ir katės yra nuostabūs gyvūnai, kurie gali būti puikūs jūsų draugai. Tačiau norint, turėtį maža keturkojį reikia juo tinkamai pasirūpinti, ne tik mityba, dresūra, bet taip pat labai svarbu pasirūpinti augintinio kailiu, kad jų kailis būtų sveikas ir gražus, reikia jį tinkamai prižiūrėti. Šiame straipsnyje pateiksime jums 5 patarimus, kaip prižiūrėti šunų ir kačių kailį namuose.

Išvada

Taigi, jei norite, kad jūsų šuns ar katės kailis būtų sveikas ir gražus, laikykitės šių 5 patarimų. Naudojant tinkamas šukas, pripratinant gyvūną prie maudymo, teikiant tinkamą mitybą, išvengiant pernelyg dažno maudymo ir reguliariai lankantis pas veterinariją, bei kirpykloje, jūsų augintinis turės nuostabų kailį, kuris bus džiaugsmas ne tik jums, bet ir jam pačiam.

Regularus veterinarijos tikrinimas

Regularus veterinarijos tikrinimas yra labai svarbus norint išlaikyti šunų ir kačių kailį sveiką, bei augintinio sveikatą. Veterinaras gali atlikti išsamų kailio ir odos tyrimą, nustatyti bet kokias problemas ar ligas. Taip pat gali pasiūlyti specialius gydymo ir priežiūros produktus, kurie padės išlaikyti kailį sveiką ir tvarkingą, bei išsaugoti gyvūno odą.

Išvengti pernelyg dažno maudymo

Šunims ir katėms dažnas maudymas gali būti kenksmingas kailiui. Per dažnas maudymas gali pažeisti natūralią gyvūno odos ir kailio struktūra, dėl ko gali atsirasti sausumas ir pleiskanos. Jei jūsų augintinis nėra labai purvinas, galite jį tik sušukuoti švariu šepečiu arba naudoti sausą šampūną, kuris padės pašalinti nešvarumus be vandens.

Teisinga mityba

Mityba taip pat gali turėti didelę įtaką šunų ir kačių kailiui. Svarbu užtikrinti, kad jūsų augintinis gauna tinkamą maistą, kuris turi būtinas maistines medžiagas ir vitaminus. Pasikonsultuokite su veterinaru ir sužinokite, koks maistas yra tinkamiausias jūsų gyvūnui. Taip pat nepamirškite, kad jūsų augintinis turi pakankamai gerti vandens, kad išlaikytų hidrataciją.

Pripratinkite prie maudymo

Daugelis šunų ir kačių nemėgsta maudytis, tačiau tai yra būtina procedūra, norint išlaikyti jų kailį švarų. Norėdami pripratinti savo augintinį prie maudymo, pradėkite nuo mažens. Tai darydami galite šuniukui įteiktdami skanukus. Pastatykite vonioje ir po truputį paleiskite vandenį, vis įteikdami skanėstą, kad šuniukas suprastu, kad nieko blogo nėra. Svarbu tai daryti ramiai ir atsargiai, kad gyvūnas nepatirtų streso. Taip pat galite naudoti specialius šampūnus ir kondicionierius, kurie padės išlaikyti kailį minkštą ir blizgantį. Tačiau norit išmaudyti kačiuką, ji reikės šiek tiek prilaikyti, geriausia tai daryti dviese, kad galėtumete palaikyti ir įteikti skanuką. Reikėtų nepamiršti, kad katės maudymas neužtruks ilgai, kad jai nesukelti per didelio streso maudantis.

Naudojant tinkamas šukas

Vienas iš svarbiausių dalykų, norint prižiūrėti šunų ir kačių kailį, yra tinkamų šukų naudojimas. Kiekvienam gyvūnui gali prireikti skirtingų tipų šukų, priklausomai nuo jo kailio tipo. Pavyzdžiui, ilgą kailį turintiems šunims ir katėms reikės specialių šukų, kurios padės iššukuoti susivėlusius plaukus bei išlaikyti kailį tvarkingą. Dažniausiai ilgaplaukiams naudojamas šepetys ilgais dantukais, jie padeda geriau iššukuoti gyvūno kailį. Trumpą kailį turintiems gyvūnams gali užtekti, paprastų šukų, kuriomis galima pašalinti plauką, kuris krenta šerimosi metu. Jiems dažniausiai tinka silikoninės šukos, kurios padeda iššukuoti didelį kiekį plaukų.