Špicų kirpimas ir priežiūra

Špicą reikėtų šukuoti bent kartą per savaitę, sudrėkinant vandeniu arba kondicionieriumi, nepažeidžiant sausos kailio struktūros. Maudymas rekomenduojamas vieną kartą per mėnesį, tačiau priklauso nuo kailio būklės, gali tekti ir kelis kartus išmaudyti. Svarbu po maudymo išdžiovinti šuniuko kailį šukuojant, kad išvengtumėte plaukų velimosi ir kitų odos problemų.

Erika

12/4/20231 min skaitymo

Kadangi špicų kailis minkštas ir tankus - reikalauja didesnės priežiūros. Juos reikėtų šukuoti bent kartą į savaitę, žinoma, tai priklauso koks jūsų špico kailis, kartais reikalauja daugiau priežiūros ir dažnesnio šukavimo, gali prireikti šukuoti kiekvieną dieną. Špicus maudyti rekomenduojama vieną kartą per mėnesį, tačiau, gali būti dėl įvairių priežasčių išmaudyti dar kartą.

Šios veislės šunims būtinas reguliarus apsilankymas kirpykloje. Jų kailis gali būti kerpamas arba ne, tačiau visuomet sutvarkomos pėdutės, higiena, bei ausys. Geriausia, kad šios veislės šuniukai nebūtų kerpami per trumpai, taip nepažeisite špicų odos, kartais jie dėl trumpo kirpimo gali nuplikti. Špicų augintiniai turėtų žinoti, kad šie šunys šeriasį, žinoma tokių atveju, rekomenduojama apsilankyti gyvūnų kirpykloje, kad kailis būtų tinkamai sutvarkytas, bei išsukuotas plaukas kuris šeriasi.

Svarbu žinoti, kad prieš šukuojant špicų kailį būtina sudrėkinti su vandeniu arba nenuplaunamu kondicionieriumi. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad išmaudžius namuose, būtina išdžiovinti fenu šukuojant, kad išsaugotumete jų kailį ir nesusiveltų, taip nesukelsite odos problemų. Šukuoti rekomenduojama šepečiu arba šukomis, geriausia būtų pasikonsultuoti su specialistų, kuris patars kaip tinkamai šukuoti špicą.